Kako je Heat ukrao prednost domaćeg terena Denveru u NBA finalu? Majstori tijesnih završnica

Miami Heat ukrao je prednost domaćeg terena Denver Nuggetsima u finalu NBA lige.

Uspjela je "Vrućina" s Floride slaviti u Denveru (111:108), uprkos čudovišnoj partiji srbijanskog centra u redovima Denvera Nikole Jokića koji je zabio 41 poen.

Gabe Vincent ubacio je 23 koša za Heat. Jimmy Butler i Bam Adebayo su dodali po 21 za Miami koji će naredna dva meča igrati na svom parketu. Rezultat je sada 1:1 u seriji na četiri pobjede.

"Naši dečki su takmičari. Oni vole ovakve trenutke", rekao je trener Heata Erik Spoelstra.

Zaostajali su čak 15 poena u jednom trenutku. Imali su osam minusa u posljednjem periodu - sve je govorilo da će izgubiti.

Denver je imao 11/0 u ovogodišnjem play-offu u susretima u kojima je u bilo kojem trenutku imao dvocifrenu rezultatsku prednost. Dobio je 37 od 38 susreta ove sezone kada je vodio s najmanje osam poena razlike u posljednjoj četvrtini.

No, Heat nije mario. Napravili su seriju od 17:5 u prve četiri minute posljednjeg perioda i vodstvo više nisu ispustili do kraja meča.

Preživjeli su i pokušaj Jamala Murraya za tri poena sa sirenom kojim su Nuggetsi pokušali izboriti produžetak.

Tako je po 44. put ove sezone Heat dobio utakmicu u kojoj je konačna razlika iznosila pet ili manje razlike. A nijedna od njih nije bila veća od ove.

Murray je za Denver upisao 18 poena i 10 asistencija. Aaron Gordon je imao 12 poena i Bruce Brown 11.

Denver je izgubio kod kuće prvi put nakon 30. marta i prvi put u 10 domaćih utakmica play-offa ove godine.

Treća utakmica igra se u srijedu u Miamiju.