Istraživanja sa Univerziteta Pennsylvania i Rochester potvrđuju da čaša soka od višnje prije spavanja može ubrzati proces spavanja.
Višnje prirodno podstiču proizvodnju melatonina, hormona odgovornog za regulaciju sna, što je rezultiralo dužim i bržim periodom spavanja kod učesnika istraživanja koji su imali problema sa nesanicom.
Praktikovanje dubokog disanja prije spavanja može biti efikasan način da se opustite. Udahnite duboko kroz nos, zadržite dah pet sekundi, a zatim polako izdahnite.
Ponovite ovu vježbu deset puta kako biste snizili puls, opustili mišiće tijela i smanjili napetost, što olakšava brže utonuće u san.
Pozicija u kojoj spavate može značajno utjecati na kvalitet sna.
Japanski stručnjaci preporučuju spavanje na boku kako bi se smanjili problemi sa hrkanjem, disanjem i buđenjem tokom noći.
Holistička medicina dodatno sugerirada je najbolje spavati na lijevoj strani, jer to omogućava tijelu bolje filtriranje toksina.
I nošenje maske za spavanje može vam pomoći da ostvarite dublji i kontinuiraniji san.
Potpuno blokiranje svjetlosti iz prostorije omogućava tijelu da prirodno poveća proizvodnju melatonina, hormona koji reguliše vaš ciklus spavanja, prenosi 24sedam.