Kane već u prvom nastupu pokazao zašto je najskuplje pojačanje u historiji Bundeslige

Već u prvom nastupu u njemačkoj Bundesligi engleski napadač Harry Kane postigao je gol uz asistenciju za Bayern.

Bavarci su u gostima razbili Werder sa 4:0 uz blistavu partiju njihovog novog pojačanja, slavnog engleskog napadača.

Kane je stigao nedavno iz engleskog premierligaša Tottenhama, kao najskuplje pojačanje u historiji Bayerna. Za 30-godišnjeg golgetera je plaćena odšteta od gotovo 117 miliona eura.

To je, istovremeno, i najveća naknada za transfer koju je ikada platio neki njemački bundesligaški klub.

Bayern je poveo već u 4. minuti. Kane je asistirao za prvi pogodak u novoj sezoni Bundeslige koji je postigao Leroy Sane.

Na novi gol se čekalo do 75. minute. Tada je Kane pogodio na dodavanje Alphonsa Daviesa.

U 90. minuti je Sane postigao svoj drugi pogodak. Asistent je bio Thomas Muller.

U sudačkom vremenu u strijelce se upisao i 18-godišnji francuski napadač Mathys Tel uz novu asistenciju Daviesa.