liga prvaka

Komentor utakmice Barcelone i PSG-a izazvao skandal, igrači odbili dati izjave

Barcelona je sinoć u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedila PSG u gostima 3:2. Španci su poveli u 37. minuti preko Raphinhe, da bi domaćini okrenuli golovima Dembelea u 48. i Vitinhe u 51. minuti. No, Raphinha je u 62. izjednačio, a preokret Barceloni donio je Christensen u 77. minuti.

I dok su sve televizije nakon utakmice dobile izjave igrača obje ekipe, španska televizija Movistar ostala je zakinuta. Krivac za to je bivši Atleticov golman German Burgos, koji je uvrijedio Barcinu zvijezdu Laminea Yamala. Dok je govorio u studiju na stadionu uoči utakmice, iza njega je Yamal žonglirao s loptom.

"Da nije dobar nogometaš, mjesto bi mu bilo na semaforima", rekao je Burgos, aludirajući na to da bi 200 miliona eura vrijedan Yamal mogao žonglirati na nekom raskrižju. Njegov komentar dobio je žestoke kritike na društvenim mrežama, a došao je i do igrača PSG-a i Barcelone, koji su nakon utakmice Movistaru odbili dati izjave i zatražili njegovu ispriku.

"Nisam imao nikakve namjere povrijediti Yamala. Ako se neko osjetio uvrijeđenim, ja se javno ispričavam", rekao je Burgos u studiju nakon utakmice, ali to nije pomoglo da njegov kanal dobije izjave igrača.