Premier liga Engleske

Konačno je i Chelsea nekog pobijedio…

Chelsea i Manchester United upisali pobjede

Fudbaleri Chelsea savladali su u osmom kolu Premier lige ekipu Burnleya na gostovanju sa 4:1, dok je Manchester United slavio kod kuće protiv Brandforda sa 2:1.

Nakon serije loših rezultata Chelsea je uspio da upiše pobjedu i to ubjedljivu protiv Burneya sa 4:1.

Poveo je Burnly golom Vilson Odoberta u 15. minutu, pa je onda u 42. minutu Amen al Dakhil dao autogol za 1:1. U drugom poluvremenu tim Mauricia Pochetina je proradio i prvo je Cole Palmer s bijele tačke u 49. minutu dao gol za 2:1, pa je Raheem Sterling povećao na 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Nikolas Jackson u 75. minutu.

S druge strane Manchester Unizet je prije ulaska u sudijsku nadoknadu bio na korak od novog poraza.

Brantford je poveo golom Mathiasa Jensena u 26. minutu, a onda se pojavio Scot McTomminey.

Prvo je ušao u igru u 87. minutu, pa mu je tri minuta kasnije poništen gol zbog ofsajda, no toga nije obeshrabrilo i golovima u 93. i 97. minutu je donio potpuni preokret svom timu za pobjedu od 2:1.