Kruna karijere! Edin Džeko je u finalu Lige prvaka

Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige šampiona nakon što su i u revanšu (1:0) bili bolji od Milana pa s ukupnih 3:0 idu u Istanbul.

Prvo poluvrijeme

Milan je vrlo dobro otvorio utakmicu i vrlo brzo imao stopostotnu priliku. Po lijevoj strani je probio Sandro Tonali, dodao do Brahima Diaza, a udarac Španca fantastično odbranio Andre Onana.

Kasnije se ušlo u nešto mirniji period, a u 38. minuti fantastičnu priliku je imao Milan. Rafael Leao je nezadrživo prošao po lijevoj strani i šutirao, ali lopta odlazi svega nekoliko centimetara pored gola.

Inter samo minut nakon toga uzvraća. Hakan Calhanoglu ubacuje iz slobodnjaka, a Edin Džeko glavom šutira ali Maignan je to nevjerovatno odbranio i spasio Rossonere.

Drugo poluvrijeme

U drugom poluvremenu igralo se baš onako kako odgovara ekipi koja ima prednost, u ovom slučaju Interu.

Nerazzurri su igrali bez puno rizika, nisu puno srljali naprijed i ostavljali prostora prebrzim Leau i Hernandezu i u tim okolnostima Milan nije stvorio nijednu ozbiljni priliku pred golom gradskog rivala.

S druge strane, Inter je iskoristio prvu priliku u nastavku meča da riješi pitanje plasmana u finale. Kombinovali su Lautaro Martinez i Romelu Lukaku, koji je u međuvremenu ušao u igru, a ovaj prvi je pogodio za veliko slavlje crno-plavog dijela Milana.

Za Edina Džeku će ovo biti prvo finale Lige prvaka što je na neki način kruna njegove karijere nakon osvojenih titula u Njemačkoj i Engleskoj.

Treba reći i to da je drugi bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao vrlo dobar meč, kao i u čitavoj sezoni, ali na kraju ipak tuguje.

Inter će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Real Madrid - Manchester City. Revanš susret se igra sutra na Etihadu, a u prvom meču je bilo 1:1.