Kup BiH: Željo sa mršavim golom prednosti ide na revanš drugoligašu u Gradačac

Kup BiH u fudbalu donio je duel na sarajevskoj Grbavici u kojem je Željezničar ugostio gradačačku Zvijezdu u prvom meču četvrtfinala.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, domaći "Plavi" su poveli u 56. minuti. Strijelac je bio Armin Hodžić. Na 2:0 u 77. minuti povisio je Dženis Beganović sjajnim šutem iz slobodnog udarca.

No, samo tri minute kasnije, Sakid Škrijelj je smanjio na 2:1. To je bio konačan rezultat utakmice koja je odigran po veoma teškom terenu nakon snježnih padavina. Prednost domaćeg terena u revanšu imat će bh. drugoligaš (Zvijezda je član Prve lige Federacije BiH).

U ostalim mečevima četvrtfinala Kupa BiH u srijedu se sastaju Sloga - Velež, Tuzla City - Rudar Prijedor te Radnik - Zrinjski.

Uzvratni susreti na rasporedu su za dvije sedmice. Treba napomenuti da ne vrijedi pravilo o golu u gostima.