Kup Kralja: Igra za trećeligaša, večeras je sa tri gola zagorčao život Barci

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u osminu finala takmičenja za Kup kralja nakon što su teškom mukom nakon produžetaka na gostovanju porazili trećeligaša Intercity sa 4:3.

Klub iz Sant Joan d'Alacanta, malog (23.000 stanovnika) predgrađa jugoistočnog grada Alicantea dobro je namučio španskog velikana.

Kup Kralja: Barca tri puta vodila

Intercity u ovom obliku postoji od 2017. godine. Ovo mu je tek druga sezona u nacionalnom Kupu.

Barca je vodila sa 1:0, 2:1 i 3:2. No, domaćin se uspješno vraćao izborivši produžetak. Kada su Katalonci zabili i četvrti gol, više nije bilo snage niti koncentracije za novi povratak.

Premda je Intercity izgubio, junak susreta bio je 21-godišnji Oriol Soldevila Puig. On je zabio sva tri gola za domaćine.

Mladi veznjak je igrao za Barcinu U-18 i U-19 ekipu. Potom je sreću potražio u engleskom Birminghamu iz kojeg se u julu prošle godine preselio u Intercity.

Puig je jedan od čak osam igrača iz redova Intercityja koji su u nekom trenutku svoje karijere igrali za neki od Barcinih uzrasta.

Za Barcelonu su golove zabili Ronald Araujo (4), Ousmane Dembele (67), Raphina (77) i Ansu Fati (104).

Plasman u osminu finala izborili su i Sevilla, Atletico Madrid, Mallorca, Real Sociedad i Deportivo Alaves.

Sevilla je rutinski odradila posao protiv trećeligaša Linaresa. Pobijedila je na gostovanju sa 5:0, prenosi HRT.

Modrić nije igrao

Tri gola je zabio marokanski napadač Youssef En Nesyri (38, 40, 74). Strijelci su bili i Luciano Squadrone (57 autogol) i Erik Lamela (69). Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 73. minute.

Većih problema nije imao niti Atletico Madrid. Atletico je slavio na gostovanju kod drugoligaša Real Ovieda (2:0).

Za goste su zabili Marcos Llorente (24) i Pablo Barrios (83).

Real Sociedad je golom Roberta Navarra u 33. minuti izbacio trećeligaša Logrones. Drugoligaš Deportivo Alaves je pobijedio Valladolid sa 1:0 golom Mamadoua Sylle u 11. minuti.

Real Madrid je još u utorak uz veliku muku na gostovanju porazio četvrtoligaša Cacereno (1:0).

Domaćin je odolijevao aktuelnom pobjedniku evropske Lige prvaka sve do 69. minute. Tada je pogodak odluke i jedini gol na susretu postigao Brazilac Rodrygo.

Luka Modrić nije nastupio za "Kraljevski klub".