Kvalifikacije za Euro: Pukki rasturio i Slovence

Fudbalska reprezentacija Slovenije u trećem kolu grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. večeras je u Helsinkiju poražena od domaćina Finske, rezultatom 0:2, javlja Anadolija.

Finska je povela golom Joel Pohjanpala u 13. minutu meča, nakon što mu je asistirao Teemu Pukki. Pridonijela je tome i nešto lošije reakcije golmana gostiju Vida Beleca.

Slovenci su od tada imali inicijativu i nekoliko izglednih prilika za izjednačenje. No, rezultat se nije mijenjao pa se na odmor između dva poluvremena otišlo s minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku igralo se obostrano otvoreno. Trenutak odluke desio se u 64. minutu. Pukki je opet bio asistent.

Ovaj put uposlio je Olivera Antmana koji je razantno i precizno šutirao u donji desni ugao gola Slovenije. Lopta je završila u ”maloj mrežici” za 2:0 i veliko slavlje Finaca.

U terminu od 20.45 sati večeras se u grupi H igraju dva preostala susreta trećeg kola. Sastaju se Danska - Sjeverna Irska i San Marino – Kazahstan.

Trenutni poredak na tabeli grupe H: Finska 6 bodova, Slovenija 6, Danska 3, Kazahstan 3, Sjeverna Irska 3, San Marino 0.