Legenda bez dlake na jeziku: Real nema pravo igrati finale Lige prvaka. Ja više ništa ne razumijem o nogometu

Real Madrid je ponovo sinoć, po ko zna koji put, sve iznenadio i vratio se u život nakon što su ga svi otpisali. Žrtva su ovaj put bili Pep Guardiola i njegov Manchester City koji su imali 0:1 na Santiago Bernabeu u 90' minuti uz prednost od 4:3 sa Etihada.

No, ni to "Građanima" nije pomoglo, jer je Rodrygo Goes u posljednjim minutama meča najavio katastrofu koja se sprema gostima iz Engleske.

Real će tako nakon produžetaka i pobjede od 3:1 put Pariza gdje ga očekuje Liverpool. I dok mnogi hvale požrtvovanost i nevjerovatan mentalitet, postoje i oni koji smatraju da Real nije zaslužio proći u finale Lige prvaka.

Jedan od tih je i legendarni danski vratar Peter Schmeichel koji se ne može načuditi tome s kakvom je igrom Real izborio finale Lige prvaka u kojem će ga 28. maja dočekati društvo iz Liverpoola.

"Real Madrid nema pravo igrati u finalu. Očito je da su kroz dvije utakmice bili lošija momčad. Prva prilika i gol u 90. minuti, druga prilika i drugi pogodak, a treći je stigao iz treće prilike u kojoj su zapucali u okvir. Manchester City imao je potpunu kontrolu, ali tu se radi o onom jednom trenutku o kojem smo već pričali. A pričali smo o tome kako navijači mogu biti 12. igrač. Kada je krenulo drugo poluvrijeme, ona prilika nakon samo osam sekundi (Viniciusova, op.a.) je zapalila čitav stadion. Bilo je to nevjerovatno", započeo je Schmeichel u razgovoru za CBS Sport, pa u nastavku ipak pohvalio igrače Kraljevskog kluba.

"Mislio sam da će Real završiti u finalu zbog situacije u Engleskoj, ali bili su toliko loši. Samo su gostovanje kod Chelseaja odigrali dobro. Ja više ništa ne razumijem o nogometu. Nikada nemojte sumnjati u igrače ove momčadi. Oduvijek smo govorili, iskustvo u ovom natjecanju igra veliku ulogu, ali oni su pokazali i srce i želju. Oni su već prošli kroz ovakve scenarije, već su vidjeli sve ovo što im se dogodilo. Činjenica je da u momčadi imaju mnoštvo igrača koji su višestruki osvajači Lige prvaka. Pa u niti jednom trenutku tokom ovog turnira niste vidjeli kako paničare. Bez obzira na to gdje se nalaze i kakve igrače imaju, ovi momci vjeruju jedan drugome, vjeruju svom treneru i svojoj publici."

Danas 58-godišnji Dancu, inače legendi Manchester Uniteda, je posljednji klub u karijeri bio upravo City, a njegov sin Kasper, danas član Leicestera, započeo je karijeru u Građanima.

"Malo mi je žao Manchester Cityja. Moram to reći jer smatram da su osim tog gola u 90. minuti igrali jako dobro. Sve su imali pod kontrolom. Rodri je u sredini bio odličan. Nemam namjeru kritizirati, ali ako izgubite igrača poput Kevina De Bruynea i utakmica se odvije ovako kako se odvila, onda se vidi koliko ti nedostaje u tih zadnjih 30 minuta. Ali mislim... Pa Bože moj! Real Madrid... Kako to izvlače? Apsolutno nemam pojma. Nisu igrali dobro. Zapravo, bilo je jako, jako teško prognozirati Ligu prvaka ove sezone. Lično sam mislio da će Bayern München osvojiti natjecanje, ali oni su ispali u četvrtfinalu", zaključio je Schmeichel.