Liga nacija: Remi u duelu velikih rivala u Munchenu. Šest golova Turske

U dvoboju vječnih rivala u okviru Lige nacija u nogometu na Allianz Areni u Munchenu nije bilo pobjednika. Završilo je 1:1, a Engleska se spasila poraza golom Harryja Kanea u 88. minuti iz jedanaesterca.

Njemačka je time nastavila pozitivan niz. U posljednjih 11 utakmica ima ukupno osam pobjeda i tri neodlučena rezultata.

Bolju igru Njemačka je naplatila u 50. minuti kada je igrač Borussije Moenchengladbach Jonas Hofmann pogodio za 1:0 uz pomoć gostujućeg igrača Trippiera, prenose "Sportske novosti".

Do kraja je Njemačka nastavila dominirati, ali i propuštati šanse. U 76. minuti je opet zaprijetio Kane. Odlično je loptu ubacio Grealish, ali je udarac Kanea spretno zaustavio njemački vratar Neuer.

Isti suparnici su se našli oči u oči u 88. minuti kada je prilično sumnjiv jedanaesterac dosuđen za goste. Kane je bio miran s bijele tačke te je postigao svoj jubilarni, 50. reprezentativni pogodak u karijeri.

Engleska je tako nakon poraza kod Mađarske osvojila prvi bod u grupi 3 Lige A, dok je u drugom susretu ove grupe Italija slavila protiv Mađarske sa 2:1 u Ceseni.

U prvom dijelu je Italija stekla dva gola prednosti, strijelci su bili Barella u 30. i Pellegrini u 45. minuti, dok su Mađari do kraja tek uspjeli smanjiti. Za to je zaslužan bio domaći igrač Mancini koji je nakon točno sat vremena pogodio vlastitu mrežu.

U Ligi C, gdje po kvaliteti Turska definitivno ne pripada, ta je reprezentacija u Viljnusu svladala Litvaniju sa 6:0.

Dvije asistencije je upisao Dervisoglu, a dva pogotka Dogukan Sinik u uvodnih 14 minuta susreta. Dvostruki strijelac bio je i Dursun.