Loše vijesti iz Ukrajine: Situacija u grupi sada ne ide na ruku Zmajevima

Ukrajina je večeras u okviru grupe D kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo dočekala selekciju Francuske, a utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1.

Oči bh. javnosti također su bile uperene u ovaj meč u kojem smo se nadali kiksu Ukrajinaca, pa ne treba čuditi zašto je vodeći pogodak Ukrajinaca zabrinuo svakoga ko nosi Bosnu i Hercegovinu u srcu.

Ukrajina je u finišu prvog poluvremena stigla do vodstva kada je Shaparenko maestralnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao golmana Francuske i donio prednost svojoj selekciji.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u drugom poluvremenu vidjeli mnogo agilniju Francusku, posebno u prvim minutama.

Napadačka igra donijela im je poravnanje već u 50. minuti susreta kada je Martial savladao Pyatova i vratio stvari na početak.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa su se obje reprezentacije morale zadovoljiti bodom.

Francuska nakon pet odigranih susreta ima 9 osvojenih bodova, dok se Ukrajina ovim bodom poravnala sa Finskom te obje selekcije imaju po 5 bodova.

Bosna i Hercegovina zauzima četvrtu poziciju sa dva boda te je jasno da je pobjeda protiv Kazakhstana u narednoj utakmici imperativ kako ne bi izgubili priključak za Finskom i Ukrajinom.