Luka Modrić pogodio, Real Madrid šokantno izgubio

Luka Modrić postigao je s bijele tačke u dvoboju Real Madrida s Rayo Vallecanom svoj peti gol sezone, treći u španskoj La ligi.

No, Real je na kraju nakon čak 10 minuta sudačke nadoknade poražen s 2:3. To je "Kraljevima" prvi poraz u prvenstvu Španije u nogometu ove sezone.

Domaćin je u dvoboju 13. kola poveo pogotkom Comesana već u petoj minuti. U 37. je iz kaznenog udarca dosuđenog nakon prekršaja Francisca Garcije nad Marcom Asensijom i VAR provjere, izjednačio hrvatski veznjak.

Real je uskoro došao do potpunog preokreta golom glavom Edera Militaoa u 41. minuti nakon ubačaja Marca Asensija iz kornera. Alvaro Garcia je samo tri minute kasnije izjednačio na 2:2.

Rayo je poveo s 3:2 nakon što je u 67. minuti Oscar Trejo iz još jednog penala svladao golmana Thibauta Courtoisa. Daniel Carvajal je igrao rukom i nakon VAR provjere sudac je dosudio penal.

Trejo je bio neuspješan, ali nakon još jedne VAR provjere sudac je odlučio da se udarac mora ponoviti. Ovog puta Courtois je svladan, iako je imao loptu na ruci.

Luka Modrić je igrao do 79. minute, prenosi HRT. Tada ga je zamijenio Mariano Diaz.

Inače, Real je dobio oba susreta protiv manje poznatog gradskog rivala prošle sezone. No, oba puta je slavio samo sa po golom razlike. Sada je uslijedio i poraz.

U ovoj utakmici Real je bio lišen usluga glavnog strijelca Karima Benzeme.

Poraz "Kraljeva" znači da je Barcelona vodeća nakon 13 kola sa 34 boda. Real ima 32. Daleko zaostaju Atletico Madrid i Betis sa po 24 boda.