Liga prvaka

Mbappe kaznio Barcelonu i odveo PSG u polufinale, a tamo je već i Borussija Dortmund

Večeras su igrani revanš susreti četvrtine finala nogometne Lige prvaka.

Najzanimljivije je bilo u Barceloni, gdje je domaća ekipa pretrpila poraz od PSG-a rezultatom 1:4, dok je Borussia u Dortmundu bila bolja od Atletico Madrida sa 4:2 i prošla dalje.

Barcelona je na Nou Campu sjajnu ušla u utakmicu i povela golom Rafinhe nakon lijepog prodora i još ljepše asistencije Laminea Yamala Barcelona je u 12. minuti stigla do prednosti.

Međutim, to je bilo to od Katalonaca u ovom susretu.

U 29. minuti Ronald Araujo ruši sa leđa Bradleya Barcolu koji je bio u naletu i dobija opravdano direktan crveni karton. I onda kreće potop...

Prvo je Dembele poravnao rezultat u 40. minuti, a onda su Vitinha (54) i Mbappe sa dva gola (61., 89) donijeli potpuni preokret i zasluženi prolazak u polufinale Parižanima.

Prava goleada viđena je i u Njemačkoj, gdje je Atletico donio prednost od 2:1. Julian Brandt u 34. minutu i Jan Matsen pet minuta kasnije su uspjeli da preokrenu sve u svoju korist i donesu Borusiji prednost od 2:0.

Tim Diega Simeona se po običaju nije predavao i prvo je Mats Hummels dao autogol u 49. minutu, da bi na 2:2 izjednačio Angel Correa u 64. minutu.

Nije ni tu bio kraj, Nikolas Filkrug je dao gol za 3:2 u 71. minutu, a onda je za totalnu euforiju na “Vestfalenu” Marsel Sabicer koji minut kasnije donio svom timu prednost od 4:2. Domaći igrači su nastavili napadati i tako su sačuvali stečenu prednost ukupnog rezultata 5:4 za polufinale Lige prvaka.