Premijer liga BiH

Mehanović protiv Širokog postigao jedan od najljepših golova sezone

Mirzad Mehanović postigao je jedan od najljepših golova ove sezone u Premijer ligi BiH.

U 28. minutu duela sa Širokim Brijegom, fudbaler Tuzla sitija presjekao je jedan pas gostiju, odmah bez čekanja šutirao sa 45 minuta i iznenadio golmana Širokobriježana Tomislava Adolfa Tomića, koji je samo pogledom mogao da isprati let lopte iza njegovih leđa.

Mehanoviću je ovo bio treći gol u posljednja tri meča, a ukupno peti ove sezone. Prvo je postigao utješni pogodak u visokom porazu svog tima od Sarajeva (1:5), zatim je bio jedini strijelac Tuzlaka u gostujućem remiju sa Posušjem (1:1), a sada je majstorijom donio vođstvo ekipi iz Simin Hana, koja se grčevito bori za opstanak, piše Mondo.

Ipak, do odlaska na odmor Širokobriježani su uspjeli da se vrate, a gol za 1:1 postigao je Mihael Kuprešak uz pomoć Faruka Bihorca, koji je skrenuo loptu.

U 70. minuti Mehanović je oboren u šesnaestercu Širokog Brijega i sudija Dragan Petrović je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne je bio Ajdin Nukić i Tuzla siti je drugi put na ovom susretu došla u vođstvo.

U posljednjim trenucima Tuzla siti je potvrdila pobjedu sa još jednim pogotkom, a strijelac je bio Huso Karjašević.

U narednom kolu, Tuzla siti igra protiv GOŠK-a u Gabeli, dok Široki Brijeg igra protiv Igmana.