Tek 1:0

Mostarski derbi pripao Zrinjskom. Velež je igrao odlično, ali su jednom bili neoprezni

Odigrana je utakmica 26. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Veleža pod Bijelim Brijegom. Semafor je na kraju pokazivao 1:0. Ovim trjumfom u mostarskom derbiju Plemići su smanjili prednost Borca na 7 bodova. A ostalo je još sedam kola do kraja.

Ćuže matirao Hadžikića, stativa spasila Zrinjski

Jedini pogodak postigao je Mario Ćuže u 9. minuti. Nakon izvedenog prekršaja glavom mu je asistirao Šunjić, a pogodio je sa nekoliko metara, potpuno neometan.

Domaći su odmah krenuli agresivno i već u prvoj minuti Bilbija se našao u dobroj prilici, ali je njegov šut izblokiran. Golami je dobro reagovao.

Plemići su pritiskali posljednji bedem Rođenih. To su konkretizirali u 9. minuti. Nakon prekršaja koji je izborio Memija, lopta je ubačena u šesnaesterac Veleža, Šunjić je spustio loptu glavom za Ćužea – koji matira Hadžikića za 1:0. Nekoliko minuta poslije kapiten Veleža Nermin Haskić dobro je šutirao glavom, ali je bio neprecizan.

U 20. minuti Čaić je nagazio Bradarića koji je četiri minute poslije zbog ovog starta morao napustiti teren. Zamijenio ga je Tomislav Kiš.

U gradu na Neretvi bilo je 29 stepeni pa je u 30. minuti glavni sudija Irfan Peljto prekinuo ovaj dvoboj kako bi se osvježili igrači.

U drugom dijelu prvog poluvremana najčešće se igralo između dva šesnaesterca. Igrao se 37. minut kada je Čaić dobro probio po lijevoj strani, ali je u ključnim trenucima loše reagovao i šansa je otiša u nepovrat. Haskić je pomalo ljutito pokazivao pomenutom igraču Veleža gdje je trebao dodati loptu.

U 42.minuti Guliasvili je pogodio stativu iz slobodnog udarca. Ostalo je 1:0.

Halilović pogodio okvir gola, Hadžikić sjajno odbranio dva zicera

Na otvaranju drugog poluvremena ,nakon asistencije Bilbije, Malekinušić je prebacio gol. Na drugoj strani Čaić je pogodio mrežu Zrinjskog, ali je bio ofsajd.

To je ohrabrilo goste koji su težili da dođu do izjedanačenja. Igrali su ofanzivno i dolazili do šesnaesterca Zrinjskog, ali nisu uspjeli da poentiraju. U 64. minuti Vehabovića je zamijenio Halilović. Emir Halilović, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru,  pogodio je stativu u 68.minuti. Samo dvije minute poslije Osman Hadžikić sjajno brani. Prvo je zaustavio šut Malekinušića, a potom i Kiša. Čuvar mreže Rođenih ponovo je briljirao.

U 73. minuti izvršene su po dvije izmjene u oba tima. Abdurahimi i Tičinović su ušli umjesto Ćužea i Malekinušića. S druge strane, kod Veleža umjesto Suljića i Čaića u igru su ušli – Mlinarić i Šikalo. Kasnije je u 84.minuti Ivančića zamijenio Savić, a Bilbiju – Mulahusejnović. Strateg domaćih Petrović želio utakmicu polako prvesti kraju. I gosti su pokušali izmjenama doći do gola. Stoga je Dino Halilović ušao u igru umjesto Omara Pršeša. Do kraja ovog okršaja rezultat se nije mijenjao. Tičinović je u 90.minuti imao novi zicer, ali je Hadžikić opet bio na oprezu. Na kraju je ostalo 1:0.