konferencijska liga

Možda ipak nije trebalo mijenjati trenera: Zrinjski evropski put započeo na najgori mogući način

U prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Evropsku konferencijsku ligu između Zrinjskog i Brava Slovenci su slavili u Mostaru sa 1:0.

Utakmica je počela relativno mirno s obje strane, a potom je Bravo preuzeo terensku inicijativu.

Ipak, prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 15. minuti i to za Zrinjski kada je Ćuže s deset metara pogodio stativu gostiju.

Kazna za taj promašaj je stigla već u narednom napadu kada Ivanšek postiže vodeći pogodak za goste iz Slovenije. On se nakon dobre akcije i ubačaja najbolje snašao u gužvi pred golom Zrinjskog i pogodio za 0:1.

Nastavili su gosti s čvrstom igrom i kontrolom na terenu i nakon vodećeg pogotka da bi pred kraj prvog poluvremena Zrinjski preuzeo inicijativu ali bez ozbiljne prilike. Tek u 43. minuti Kiš šutira i stavlja golmana gostiju na muke, ali rezultat se nije promijenio.

Drugo poluvrijeme počelo je totalnom ofanzivom Zrinjskog. U 50. minuti Ćuže umalo postiže pogodak ali je na njegovu nesreću dosuđen prekršaj u napadu nad golmanom gostiju. Uprkos velikoj inicijativi u nastavku, igrači Zrinjskog nisu uspjeli doći do prave prilike.

U tom ritmu je odigran i ostatak drugog poluvremena. U finišu utakmice Mario Ivanković je pokušao izmjenama donijeti prijeke promjene i doći do izjednačenja, ali to bosanskohercegovačkom predstavniku nije pošlo za rukom.

Tako je Bravo upisao veliku pobjedu, dok Zrinjski sigurno nije pružio partiju kakva se očekivala i na kakvu smo navikli od njega.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za sedam dana, 1. augusta, u Ljubljani.