Rijetko kada možemo točno odrediti u kojem se trenutku neka legenda pojavila u zrakopraznom prostoru, no danas donosimo jednu čiji je početak točno dokumentiran. Zbilo se to 21. februara 1997. godine kada je u najpopularnijoj američkoj radijskoj kasnonoćnoj emisiji onog vremena, nazvanoj “Coast to Coast AM”, gostovao Mel Waters.
Mel se predstavio kao vlasnik ruralnog imanja smještenog na području istočnog dijela savezne američke države Washington. On je navodno došao u 90-im godinama prošlog stoljeća u taj kraj kako bi vodio mirniji život.
Rupa kao opsesija
Tokom pregleda svog velikog imanja našao je na, kako je tvrdio, rupu za koju se činilo da nema dna. Prema onome što smo saznali rupa je služila navodno za bacanje otpada dugo vremena, i to ne samo Melu već i njegovim susjedima. Kako je rupa godinama primala glomazan otpad, a nikako se nije punila Mel se počeo pitati koliko je ta rupa duboka. Rupa je postala njegova opsesija. Uz to kada biste u nju nešto bacili niste čuli odzivni zvuk, odnosno činilo se kao i da nije ništa bačeno ili pak da rupa nema dna. Kao strastveni ribolovac poslužio se ribičkim silkom ne bi li saznao dubinu rupe, ali iako je potrošio navodno 24 kilometra silka do kraja rupe nije stigao. Provodeći podosta vremena u blizini nje uočio je da životinje izbjegavaju rupu počevši od njegova psa, koji je doslovno bježao od nje. No nije to bio slučaj samo s psima već i s drugim životinjama. Zamijetio je tako da ptice nikada ne lete iznad nje, kao i da u blizini nema kukaca. S druge strane je u njezinoj blizini bilje savršeno uspijevalo, piše Povijest.hr.
Jedan od njegovih susjeda kojega nikada ne bismo poželjeli u svojoj blizini, bacio je tijelo svog mrtvog psa u rupu, a nakon toga je tvrdio da se pas vratio iz rupe živ, ali više dotičnog gospodina nije doživljavao kao svog vlasnika. Naravno kada bi to bilo i točno, tko bi zamjerio psu.
To je odmah otvorilo teorije o rupi kao portalu u drugu dimenziju. Osim ovih neobičnosti uočio je smetnje kada bi u blizini rupe slušao radio, a osim toga mogao je i uloviti i program na radiju star i više desetljeća. U blizini rupe nije funkcionirao ni kompas što bi se moglo objasniti geološkim formacijama u rupi koje mogu poremetiti magnetsko polje.
Mel traži pomoć
Kada je Mel iscrpio sve svoje ideje o rupi i njezinom mjerenju – za pomoć oko misterija odlučio se obratiti Artu Bellu, poznatom voditelju još poznatije emisije “Coast to Coast AM”. Nazvao ga je u noćni program 1997. i tako je počela kolati ova priča, koja je kasnije postala legenda. Naime, Mel je znao je da će ga Bell shvatiti ozbiljno jer je njegova emisija bila fokusirana na misterije i teorije zavjera, i u tom je trenutku imala 10 miliona slušatelja. Kasnije je Mel izjavio da mu je to bila velika greška. Ipak Artu nije bila jer mu je još više digla slušanost i utjecala na prihode.
Navodno je vojska nakon Watersova javljanja došla na njegovo imanje te mu prijetila. Stvari su se tokom vremena dodatno zakomplicirale, a Melu je na kraju ponuđen veliki novac ne bi li napustio imanje. Čini se da je nakon toga s velikom lovom otišao u Australiju, ali se vratio nekoliko godina kasnije, vjerojatno kada je potrošio novac. Ponovno se javljao tijekom 2000. i 2002. godine što je samo lansiralo ovu priču u legendarne sfere. U svakom svom novom javljaju legenda o rupi je dobila novi sloj tajanstvenosti. Prema njegovi pričama dobio se dojam da je vojska okupirala imanje.
Šaljivdžija Mel
Lokalni mediji su se, također, odlučili pozabaviti ovom legendom, pa su prvo počeli njuškati ko je to Mel Waters. Ispostavilo se da osoba s ovim imenom i prezimenom nikada u tom kraju nije imala prebivalište. No, imanje na kojem je bila navodna rupa je bilo smješteno u blizini vojne baze, poznate kao “Yakima Training Center”. Iako su novinari, kao i mnogi drugi, bili na pravoj lokaciji nisu našli rupu. “Kada bi rupa doista postojala ne bi mogla biti tako duboka”, kazao je geolog Državnog odjela za prirodne resurse Jack Powel jer bi se sama urušila pod sobom zbog dubine i okolnih sila. Naime, najdublja rupa na Zemlji koju je izbušio čovjek je ona Kola Superdeep Borehole, koja je duboka nešto više od 12 kilometara.