Mreže se usijale, navijači Intera se okomili na Lukakua. Da li bi sa Džekom u napadu bilo drugačije?

Romelua Lukakua napali su navijači Intera, nazivajući ga "gotovim" nakon poraza italijanskog tima u sinoćnjem finalu evropske nogometne Lige prvaka.

Belgijski napadač je propustio dvije velike prilike za izjednačenje protiv engleskog Manchester Cityja.

Šta bi bilo?

Stoga se mnogi pitaju da li bi ishod meča bio drugačiji da je umjesto Lukakua na terenu u tim trenucima bio Edin Džeko?

Podsjetimo, reprezentativac Bosne i Hercegovine je izašao s terena u 55. minuti, a zamijenio ga je upravo Belgijanac.

Džeko: Zamijenjen u drugom poluvremenu

City je slavio s 1:0 na Olimpijskom stadionu Ataturk u turskom Istanbulu. Osvojio je tako Manchester svoj prvi trofej Lige prvaka u klupskoj historiji. I ne samo to. Zaokružio je sezohnu sa čak tri trofeja.

Pored Lige prvaka, osvojio je tim trenera Pepa Guardiole engleski kup i prvenstvo.

Udarac Rodrija u 68. minuti bio je dovoljan za pobjedu "Građana". No, Inter je bio blizu toga da utakmicu odvede u produžetke.

Dok je Inter tražio izjednačenje, Federico Dimarco pogodio je prečku.

Odbijenu loptu ponovo je glavom zahvatio Dimarco. I kada se činilo da će lopta završiti u nebranjenoj mreži, Lukaku je nenamjerno blokirao udarac i uskratio italijanskom klubu izjednačenje.

Nekoliko minuta prije kraja Robin Gosens je ubacio loptu u peterac Cityja, ali Lukaku još jednom nije uspio svladati golmana Cityja Edersona. Brazilski čuvr mreže je iz blizine odbranio šut glavom belgijske zvijezde.

Tviteraši se okomili

Lukaku je imao još jednu priliku, ali ni taj put nije bio precizniji.

Tviteraši su se ubrzo okomili na njega.

”Trenutak kada je Federico Dimarco zamalo postigao gol u finalu lige prvaka. Ali, Manchester City je spašen zahvaljujući spektakularnoj odbrani Romelua Lukakua”, navodi jedan.

Drugi dodaje:

"Ovaj trenutak mogao je biti Dimarcov izjednačujući gol, ali Lukaku je dobro branio za Manchester City."

Treći ga je uporedio s defanzivcem Manchester Uniteda, također često kritiziranim Harryjem Maguierom:

"Lukaku i Harry Maguire iz Manchester Uniteda isti su igrači, na terenu. Ili zabijaju autogolove ili sprečavaju svoje saigrače da postignu gol".