i to je moguće

Najgori penal ikad? Icardi i saigrač napravili historijsku blamažu

Istanbulspor je dočekao Galatasaray na Olimpijskom stadionu Ataturk u utakmici turske Superlige

Mauro Icardi prokockao je ogromnu priliku u susretu Galatasaraya protiv Istanbulspora.

Istanbulspor je dočekao Galatasaray na Olimpijskom stadionu Ataturk u utakmici turske nogometne Superlige.

Domaćini su ušli u utakmicu bez pobjede u četiri meča ove sezone, a dvaput su izgubili.

U međuvremenu, Galatasaray je ušao u susret ostvarivši četiri uzastopne prvenstvene pobjede, dok je spasio remi (2:2) s Copenhagenom u evropskoj Ligi prvaka.

No, duel protiv Istanbulspora je onaj koji će se dugo pamtiti zbog postupka argentinskog napadača Icardija, nekadašnje zvijezde italijanskog Intera, koji je prokockao jednu od najjednostavnijih prilika za gol.

Naime, Kerem Akturkoglu je krenuo izvesti udarac s bijele tačke za Galatasaray.

Međutim, umjesto da šutira penal, ovaj 24-godišnjak je genijalno samo kratko gurnuo loptu ispred sebe, prepustivši Icardiju, koji je bio u punom trku, da uputi loptu prema golu.

Golman je bio "slomljen" Akturkogluovom varkom. Sve što je Icardi trebao napraviti bilo je s desetak metara zakucati loptu u praznu mrežu.

Međutim, nevjerovatno, bivši napadač francuskog Paris Saint Germaina poslao je loptu pored gola...

Bilo je to u 37. minuti. Pet minuta kasnije, Icardi se ipak iskupio za blažamu i postigao pogodak koji je Galata osvojila sva tri boda.