Nastavlja se prokletstvo bh. timova: Zrinjski nakon jedanaesteraca ispao protiv Slovana

Mostarski Zrinjski ispao je iz playoffa za grupnu fazu Konferencijske lige. Plemići su nakon velike drame i žestoke borbe u Bratisalvi nakon jedanaesteraca ispali. Slovan je u reguralnom dijelu meča slavio sa 1:0, što je značilo da meč ide u produžetke gdje je Zrinjski izjednačio, da bi Slovaci u posljednjim sekundama meča ponovo došli u vodstvo. Timovi su potom pristupili izvođenju jedanaesteraca, a domaćini su slavili u seriji rezultatom 7:5.

Oba tima su od početka meča krenula ofanzivno, te su se redale prilike na obje strane. Prvu veliku priliku imao je Slovan u 11. minuti kada Green sa osam metara pogađa golmana Čondrića, a zatim su loptu sa gol linije izbacili igrači Zrinjskog. Devet minuta kasnije i Zrinjski je imao priliku za postizanje pogotka kada je Čuže izbio sam pred golmana, ali ga je sustigao defanzivac Slovana i spriječio pogodak. Već u 26. minuti Zrinjski ponovo prijeti preko Savića, ali njegov udarac uz dosta problema brani golman Chavan, nakon odbitka su pokušali i Janković, a potom i Billbija.

Nedugo zatim su Mostarci imali mnogo sreće kada je šut Greena blokiran na gol liniji, tačnije lopta je pogodila Memiju. Do kraja prvog poluvremena Zrinjski je imao još jednu veliku priliku preko Bilbije koji je snažno šutirao pored gola domaćina.

Drugo poluvrijeme bilo je manje sadržajno, sve do 68. minute kada za vodstvo Slovana pogađa rezervista Ramirez. Domaćini su samo pet minuta poslije mogli uvećati vodstvo, ali odbrana Zrinsjkog je sjajno reagovala. Do kraja regularnog dijela meča Slovan je bio opasnija ekipa, a u 94. minuti Ramirez je propustio priliku da zapečati sudbinu bh. tima: Igrač Slovana je izašao sam pred Čondrića, ali je golman Zrinjskog odbranio njegov šut.

U produžecima se mogao primjetiti nedostatak snage kod obje ekipe, a Zrinsjki je u 103. minuti stigao do izjednačenja preko Savića nakon jedne odbijene lopte.

U drugom produžetku Zrinjski se sjajno branio, a domaćini su u 118. minuti dobili i crveni karton nakon udaranja Bilbije.

Nažalost Mostarci su primili pogodak u 121. minuti. Strijelac je ponovo bio Ramirez, što je značilo da će jedanaesterci odlučiti pobjednika dvomeča.

U prvoj seriji Bilbija je pogodio za 1:0, no siguran je bio i Hrnčar koji je izjednačio rezulat, loptu je zatim uzeo Kamenar i pogodio za novo vodstvo, da bi Medved vratio stvari na početak. U trečoj seriji Savić je bio siguran i savladao golmana Slovana, no Mustafić je ponovo izjednačio. U četvrtoj seriji loptu je uzeo Maglica i pogodio za novo vodstvo Zrinjskog u raspucavanju, no Abena je izjednačio na 4:4. U petoj seriji Jakovljević pogađa za 5:4, da bi Ramirez izjednačio rezultat u seriji. Nakon toga loptu uzima Barišić i nesretno promašuje, ni i Kaisha maša za Slovan. Pobjednik je ipak odlučen u sedmoj seriji kada Malekinušić šutira preko gola, a Čavrić pogađa za pobjedu i prolaz dalje.