NBA: Netsi izgubili drugi meč zaredom, Philadelphija korak do druge runde

Košarkaši Boston Celticsa poveli su s 2:0 u seriji prvog kruga NBA play-offa protiv Brooklyn Netsa.

Celticsi su na domaćem terenu uspjeli nadoknaditi zaostatak od 17 poena iz druge četvrtine, te slavili  rezultatom 114:107.
Jaylen Brown s 22 i Jayson Tatum s 19 poena najzaslužniji su za preokret Bostona, koji je prvi put na ovom meču poveo osam minuta prije kraja utakmice.

Prvi strijelac Brooklyna je bio Kevin Durant s 27 poena. Serija playoffa, koja se igra na četiri pobjede, nastavit će se u New Yorku, na parketu Netsa.

Philadelphia 76-ersi uspjeli su nakon produžetka u gostima pobijediti Toronto Raptorse sa 104:101 i povesti s 3:0 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Trojku za pobjedu Philadelphije u posljednjoj sekundi meča postigao je Joel Embiid, koji je ujedno bio i prvi strijelac meča s 33 poena i 12 skokova.

S druge strane istaknuo se OG Anunoby s 26 poena.

Chicago Bullsi su izjednačili seriju protiv Milwaukee Bucksa na 1:1, nakon što su u drugom domaćem meču slavili sa 114:110.

Bucksi su dobili prvu utakmicu u Chicagu i napravili "break" u seriji, međutim prvi strijelac Bullsa DeMar DeRozan sinoć je briljirao s 41 poenom i osigurao da njegov tim ostane u igri za idući krug playoffa.

Bucksima nije bio dovoljan ni učinak Giannis Antetokounmpa, koji je postigao 33 poena uz 18 poena.

Serija će biti nastavljena u Milwaukeeju.

Rezultati: Boston Celtics - Brooklyn Nets 114:107. Boston vodi u pobjedama sa 2:0.

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 101:104 (produžetak). Philadelphia vodi u pobjedama sa 3:0.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 110:114. Rezultat u seriji je izjednačen na 1:1.