Nevjerovatan meča na Old Traffordu. United u zadnjih osam minuta zabio dva autogola

U prvom susretu četvrtfinala Evropske lige Manchester United i Sevilla su na Old Traffordu odigrali 2:2. Gosti su u posljednjih osam minuta izjednačili s dva autogola "Crvenih đavola".

U preostalim susretima nizozemski Feyenoord je pobijedio italijansku Romu sa 1:0.

Italijanski Juventus je identičnim rezultatom slavio protiv portugalskog Sportinga. Njemački Bayer Leverkusen i belgijski Union Saint-Gilloise su odigrali 1:1.

"Crveni đavoli" su gotovo 80 minuta dominirali na Old Traffordu. Imali dva gola prednosti i još nekoliko prilika za treći pogodak. No, evilla je u završnici susreta ipak uspjela izjednačiti s dva autogola domaćina, prenosi HRT.

Man Utd je sjajno ušao u susret. U prvih pola sata deklasirao je suparnika postigavši dva gola.

Oba pogotka zabio je Marcel Sabitzer. Prvi je postigao u 14. minuti na dodavanje Brune Fernandesa. Drugi je pao sedam minuta kasnije nakon fantastičnog proigravanja Anthonyja Martiala.

Austrijski reprezentativac mogao je u 32. minuti zabiti i treći pogodak. Međutim, marokanski golman Bono je sjajno reagirao. U 35. minuti odličnu priliku je imao i Casemiro. No, njegov udarac s ruba kaznenog prostora je španska odbrana blokirala.

Najbolju priliku za goste u prvom dijelu imao je bivši hrvatski reprezentativac Ivana Rakitić. On je u 44. minuti pucao iz slobodnog udarca s 20 metara, ali preko gola.

Sevilla se vratila u susret u 84. minuti. Jesus Navas je ubacio pred vrata, no Tyrell Malacia je nesretno zatresao vlastitu mrežu.

Novi dodir sreće Špancima je stigao u drugoj minuti nadoknade. Ocampos je ubacio, En-Nesyri pucao glavom. Lopta je na putu do gola pogodila Harryja Maguirea prevarivši golmana De Geu.