Superliga

Nevjerovatna utakmica u Turskoj: Višća pogodio, ali njegov tim doživio bolan poraz

U okviru šestog kola Superlige Turske Hatayspor je nakon preokreta savldao Trabzonspor sa 3:2.

Gosti su do vodstva stigli u 44. minuti susreta, a na asistenciju Onuachua pogodio je bivši reprezentativac BiH Edin Višća. S vodstvom Trabzona od 1:0 se i odlazi na poluvrijeme.

Trabzonspor je uduplao vodstvo u 62. minuti susreta, a strijelac je ovaj put bio asistent kod prvog gola, Onuachu.

Činilo se da će Trabzon doći do rutinske pobjede, ali u finišu je Hatay preirao senzacionalan preokret.

Domaći su preko Rivasa u 72. minuti uspjeli smanjiti prednost, a potom do kraja susreta i još dva puta zatresti mrežu gostiju.

Prvi put u 88. minuti, kada je precizan bio Lamkel Ze, da bi u sedmoj minuti sudijske nadoknade pogodio Dele-Bashiru za potpuni preokret (3:2).

Bivši veznjak Željezničara Armin Hodžić je ovaj meč presjedio na klupi. On, podsjećamo, nastupa za Hatay.

Trabzonspor je sada na šestom mjestu da devet bodova, dok je Hatayspor na četvrtom sa deset bodova, piše SC Sport.