šok

Nikome nije jasno šta se jučer desilo s Bayernom. Mediji: Ovo je sramota, blamaža, šamarčina

Slavili su igrači Frankfurta

Eintracht Frankfurt deklasirao je Bayern 5:1 u 14. kolu Bundeslige, nanijevši mu prvi poraz u sezoni. Minhenskom klubu ovo je bio drugi put u posljednjih osam sezona da je u utakmici njemačkog prvenstva primio pet pogodaka. Posljednji put mu je toliko golova 2019. također zabio Eintracht. Ekipa trenera Thomasa Tuchela sada zaostaje tri boda za još uvijek neporaženim Bayerom, koji u nedjelju igra sa Stuttgartom.

Domaćin je riješio susret u prvom poluvremenu. Omar Marmoush, Junior Dina Ebimbe i Hugo Larsson zabijali su u 12., 31. i 36. minuti za ekipu trenera Dine Toppmöllera. Joshua Kimmich smanjio je u 44., no katastrofa Bayerna nastavila se u drugom poluvremenu, kada su pogađali Ebimbe u 50. i Ansgar Knauff u 60. minuti.

Bild u tekstu pod naslovom "Šta se dogodilo Bayernu" piše kako je riječ o "sramotnom šamaru" za njemačkog prvaka te dodaje da su "Tuchelove zvijezde dobile batine". Podsjećaju i kako je tadašnji trener Bayerna Niko Kovač dobio otkaz upravo nakon 5:1 poraza od Eintrachta prije četiri godine.

Kicker navodi kako je "Hladnokrvni Frankfurt zabio pet golova slabom Bayernu", Sport1 piše o "bavarskoj sramoti", "blamaži u Frankfurtu" i "katastrofalnoj igri u obrani", Sky također ističe riječ "blamaža", a u naslovu Süddeutsche Zeitunga stoji "Opet pet komada, opet u Frankfurtu".

Tuchel je izjavio: "Zaslužili smo izgubiti. Ovo je bila čudna utakmica. Imali smo prilike, ali Frankfurt je sve odradio. Nismo dobro igrali, ali rezultat je malo neobičan. Nemamo argumente. Svi smo krivi kada sedam dana treniramo i onda ovako odigramo.

Dobro smo trenirali, ali svejedno nismo bili spremni. Moramo se preispitati zašto smo tako ušli u utakmicu. Nismo pokazali želju za pobjedom. Nemoguće je primiti pet pogodaka, a da nisi pogriješio.

To se danas dogodilo, žestoko smo kažnjeni. Izvedba danas nije bila dovoljna. I ja sam dio ekipe, ja sam odgovoran. Kritički ćemo analizirati što se dogodilo i onda se okrenuti idućoj utakmici."

Thomas Müller kritizirao je vlastitu ekipu. "Ne treba nam objašnjenje. Ništa nam nisu dozvolili prvih pola sata. Nakon ovog mora biti reakcije. Danas nam se dogodilo puno toga, ali vratit ćemo se", izjavio je Müller. Sažetak utakmice Eintracht - Bayern pogledajte ovdje.