Noć za pamćenje u NBA ligi. Jayson Tatum oborio All-Star rekord

Ekipa Giannis je imala Giannisa Antetokounmpa na raspolaganju samo jednu akciju zbog uganuća desnog zgloba u All-Star meču NBA lige.

Ekipa LeBron imala je LeBrona Jamesa samo jedno poluvrijeme zbog kontuzije desne šake i plana da se veteran sa 20 NBA sezona sačuva za svoj klub Los Angeles Lakerse pred nastavak sezone.

I tako se u nedjeljnoj NBA All-Star utakmici u Sjedinjenim Američkim Državama vodila "bitka" Jaysona Tatuma iz Boston Celticsa i Donovana Mitchella iz Cleveland Cavaliersa za naslov MVP-a (najbolji igrač) dok su igrali za istu ekipu.

Mitchell je postigao čak 40 koševa, no Tatum je bio još bolji. Ubacio je 55 i odveo tim Team Giannis do pobjede od 184:175. Iz igre je šutirao 31/22, ubacivši čak 27 poena u trećoj četvrtini. Tome je dodao devet skokova i šest asistencija.

Tatum je postavio rekord za najviše poena na All-Star utakmici, nadmašivši 52 koša Anthonyja Davisa iz 2017. godine.

Tatum, čiji je idol bio Kobe Bryant i koji je trenirao s legendom Lakersa na početku svoje karijere u Celticsima, nagrađen je peharom Kobe Bryant za titulu MVP-a All-Star utakmice.

"Za mene je to posebno. Moja prva All-Star utakmica bila je u Chicagu 2020. kada su MVP trofej nazvali po njemu. Sjećam se da sam sebi rekao da ću jednog dana osvojiti trofej", rekao je 24-godišnji Tatum.

Spomenuti Antetokounmpo je revijalnu utakmicu najvećih zvijezda NBA lige za košarkaše otvorio košem u prvom napadu. No, odmah se potom "odjavio" iz igre zbog povede zgloba. Ipak, upisao je svoju prvu pobjedu kao All-star kapiten, poboljšavši učinak na 1-2.

James je odigrao 14 minuta u prvom poluvremenu susreta u  Salt Lake Cityju. Ubacio je 13 poena uz četiri asistencije. Zbog povrede prsta na desnoj ruci iz predostrožnosti je napustio teren.

Bilo je ovo prvi put da je njegova ekipa izgubila meč sa njim kao All-Star kapitenom. Jamesov omjer sada je 5-1.