evropska liga

“Petica” Liverpoola. Raspucali se i strijelci Milana, Marseillea i Rome

AC Milan je u četvrtak pobijedio sa 4:2 češku Slaviju iz Praga u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige u nogometu na stadionu San Siro.

Milan je poveo golom Olivera Girouda udarcem glavom iz blizine nakon ubačaja Rafaela Leaa u 34. minuti prije nego što su Česi izjednačili kada je David Doudera dalekometnim udarcem iz voleja matirao golmana Mikea Maignana.

Tijjani Reijnders vratio je vodstvo italijanskom timu lijepim udarcem nakon dodavanja Alessandra Florenzija.

Ruben Loftus-Cheek je glavom pogodio za 3:1 u finišu prvog poluvremena, Florenzi je ponovo asistirao.

Slavia je, nakon crvenog kartona El Hadjija Malicka Dioufa, ostala sa samo deset igrača u prvom poluvremenu.

Uspjela je postići još jedn gol u 65. minuti žestokim udarcem Ivana Schranza. Međutim, Cristian Pulisic zapečatio je pobjedu Milana pet minuta prije kraja utakmice.

Evropska liga, prve utakmice osmine finala:

Milan - Slavia Prag 4:2 (Giroud 34, Reijnders 44, Loftus-Cheek 45+1, Pulisic 85/Doudera 36, Schranz 65).

Benfica - Rangers 2:2 (Di Maria 45+2, Goldson 67 autogol/Lawrence 7, Sterling 45+5).

Freiburg - West Ham 1:0 (Gregoritsch 81).

Marseille - Villarreal 4:0 (Veretout 23, Mosquera 28 autogol, Aubameyang 42 penal, 59).

Qarabag - Bayer Leverkusen 2:2 (Benzia 26, Juninho 45+2/Wirtz 70, Schick 90+2).

Roma - Brighton 4:0 (Dybala 12, Lukaku 43, Mancini 64, Cristante 68).

Sparta Prag - Liverpool 1:5 (Bradley 46 autogol/MacAllister 6 penal, Nunez 25, 45+3, Diaz 53, Szoboszlai 90+4).

Sporting - Atalanta 1:1 (Paulinho 17/Scamacca 39).