finale kupa bih

Petrović: Ništa još nije završeno. Možemo da žalimo za još jednim golom. Marinović: Očekuje nas otvoren revanš

Prva finalna utakmica nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine odigrana je u srijedu na stadionu pod Bijelim Brijegom.

Nogometaši mostarskog Zrinjskog pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 1:0 pogotkom Marija Ćuže.

Zrinjski je bio bolja ekipa tokom prvog poluvremena. Imali su nekoliko prilika, ali nisu imali koncentracije u završnici.

Mostarci su bolju igru okrunili vodećim pogotkom Marija Ćuže u 30. minuti nakon odličnog ubacivanja Matije Malekinušića.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za Zrinjski.

Kako je stao u prvom poluvremenu, Zrinjski je nastavio i u drugom. Golman gostujućih Marko Milošević obranio je u 49. minuti zicer Mariju Ćuži.

Do kraja je Zrinjski pokušavao povećati vodstvo, a nogometaši Borca izjednačiti, no rezultat se nije mijenjao.

Zrinjski će tako titulu prvaka Kupa BiH braniti u drugoj finalnoj utakmici u Banjoj Luci.

Uzvratna utakmica igra se 22. maja u Banjoj Luci.

"Nije završeno. Mi smo dobili 1:0, možemo da žalimo za još jednim golom", rekao je trener Zrinjskog Željko Petrović.

Vinko Marinović, strateg Borca, je naglasio:

"Čestitam Zrinjskom. Mislim da smo prvo poluvrijeme bili slabi. Nismo napravili ništa, a Zrinjski je bio bolji. U drugom poluvremenu smo imali šanse za izjednačenje, ali nismo došli do gola.

Otvorena utakmica nas očekuje u revanšu. Nadam se da ćemo tada dobiti igrače koji danas nisu mogli nastupiti, a bilo ih je dosta", rekao je Maerinović.