WWIN LigA

Posušje gurnulo Željezničar korak bliže Prvoj ligi FBiH

Fudbaleri Željezničara su u okviru 27. kola WWIN Lige poraženi od Posušja sa 1:0.

Domaći su poveli u 14. minuti. Nakon brzog napada u završnici je pogodio Vinko Rozić. Pet minuta poslije Lučić je napravio penal, zaradio crveni karton, ali udarac Krpića sa 11 metara brani Galić.

Štilić je šutirao iz slobodnog udarca u 23. minuti, lopta ide malo preko gola. U 39. minuti nakon kornera Krpić glavom šutira pored gola. Krpić je probao sa 20 metara u 44. minuti, ali je njegov pokušaj završio pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 57. minuti Drljo ubacuje sa strane, a Bismark glavom šutira pored gola. Udarac Mekića iz 64. minute ide malo preko gola. Nakon kornera lopta se odbije pored same stative, a u narednom korneru Cavnić šutira nekoliko centimetara pored gola.

Radovac u 71. minuti ubacuje za Krpića koji glavom pogađa prečku.

Željezničar: Muftić – Galić, Cavnić, Cocalić, Radinović – Karić, Mekić – Amoah, Štilić, Boljević – Krpić. Još su igrali: Drljo, Radovac, Bismark, Haračić, Ovčina.

Narednu utakmicu Željezničar igra u utorak protiv Širokog Brijega. Utakmica na Grbavici počinje u 20:30 sati.