Potpuna katastrofa Liverpoola: Aston Villa ih potopila 7 golova

Nakon što je ranije danas Manchester United kod kuće pregažen od Tottenhama sa 6:1, slična sudbina zadesila je i Liverpool na gostovanju kod Aston Ville gdje su upisali poraz 2:7.

Domaćin je već do 20. minute golovima Watkinsa vodio s 2:0. Kod prvog gola teško je pogriješio inače rezervni golman Adrian koji je dodao suparniku loptu u vlastitom kaznenom prostoru. Kod drugog gola Watkins je kasnio visoko postavljenu liniju Liverpoola, a asistent za oba gola bio je Grealish.

Tračak nade za Liverpool dao je Mohamed Salah u 33. minuti kada se najbolje snašao nakon jedne odbijene lopte. Ipak, Villa vrlo brzo odgovara preko McGinna koji je pucao s 20 metara, a lopta se odbila od bloka i prevarila Adriana. Watkins je u 39. minuti ostvario hattrick golom nakon prekida pri kojem je obrana Liverpoola reagirala nevjerovatno loše.

Peti gol smo vidjeli u 55. minuti kada je Barkley pucao izvan šesnaesterca, a lopta se još jednom odbila i prevarila golmana. Za Liverpool je smanjio Salah nakon sjajnog proigravanja Firmina u 60. minuti, ali je šest minuta kasnije Grealish golom zaokružio sjajnu partiju. Isti igrač je u 75. minuti pobjegao odbrani i zabio svoj drugi, a Villin sedmi gol na ovoj utakmici.

Aston Villa je ovime nanijela Liverpoolu jedan od najvećih poraza u historiji i najveći otkad se igra Premiership. Pet razlike je Liverpool gubio i od Stokea (6:1) i Manchester Cityja (5:0), ali su tada primili manje golova.

Nevjerovatno je da su dva najtrofejnija engleska kluba upisali najveće poraze u historiji Premiershipa isti dan.