Prekinuta utakmica Ajaxa, gnjevni navijači napravili haos

Susret 32. kola nizozemskog nogometnog prvenstva između Groningena i Ajaxa prekinut je nakon svega 12 minuta zbog izgreda domaćih navijača.

Utakmica je prvi put prekinuta u devetoj minuti. Tada su domaći navijači zasuli teren crnim dimnim bombama. Pritom je jedan od navijača utrčao na travnjak s transparentom protiv klupske uprave.

Redari su ga uspjeli oboriti, a sudija Jeroen Manschot povukao je ekipe s terena. Nakon 15 minuta pauze susret je nastavljen. Međutim, nakon svega tri minute igre ponovno su bačene dimne bombe na teren, pa je sudac prekinuo susret.

Groningen je prošlog kola i teoretski ostao bez izgleda za prvoligaški spas. Navijači su danima najavljivali akciju protiv vodstva kluba.

Groningen će nakon 25 godina ponovo igrati u nižem rangu, što je izazvalo gnjev navijača, prenosi Gaurdian.

Ispadanje Groningena potvrđeno je prošle sedmice kada su odigrali neriješeno protiv Go Ahead Eaglesa (1:1). Klub će sljedeće sezone igrati u nizozemskoj drugoj ligi prvi put nakon sezone 1998/1999.