lyon presudio monacu

PSG odbranio titulu prvaka Francuske

Igrači Lyona pobijedili su na svom stadionu Monaco, rezultatom 3:2 (2:1), čime su, osim sebe, obradovali i fudbalere PSG-a, koji su sada i zvanično postali šampioni Ligue 1.

Sve je dobro krenulo po Kneževe, koji su već u prvoj minuti došli do vodstva preko Ben Yeddera. Ipak, Lyon se brzo vratio, Lacazette je izjednačio na 1:1 u 22, poslije asistencije Nemanje Matića, da bi svega četiri minute kasnije Benrahma donio preokret Lyonu.

Uspio je Monaco da poravna, ponovo je Ben Yedder bio strijelac, ovaj put u 60. minuti susreta, ali nije Monaco mogao do preokreta. U jeku napada gostiju, sjevnula je kontra, Fofana je rutinski pogodio u 84. minuti i donio pobjedu Lyonu.

Nakon ovog trijumfa, PSG je i zvanično postao šampion Francuske. Nema dileme da bi se to svakako dogodilo nakon mečeva narednih kola, ali je Lyon olakšao posao Svecima za treću titulu u nizu, a šestu u posljednjih sedam godina. Jedini koji je prekinuo njihovu dominaciju je Lille, u sezoni 2020/21.