Ugledni reditelj Dino Mustafić je u nedavnom intervjuu za Raport istakao kako mu je mandat direktora Narodnog pozorišta Sarajevo istekao i kako je ova ustanova u svojevrsnom vakuumu dok se čeka imenovanje novog menadžmenta.
"Taj zastoj je administrativni, birokratski i pokazuje koliko se lako institucije ostavljaju u stanju privremenosti", rekao nam je tada.
Kako Raport saznaje Mustafić bi nakon odlaska iz Kuće na Obali mogao preuzeti funkciju direktora Međunarodnog centra za djecu i omladinu Novo Sarajevo.
Sigurno da će Mustafićev profesionalizam, ugled i znanje doprinijeti razvoju ove ustanove.