Sarajevski derbi

Raspodija u plavom na Grbavici: Željo poslao Sarajevo kući sa tri gola u mreži

U najvećem derbiju bosanskohercegovačkog fudbala, Željezničar je dočekao ekipu Sarajeva i na Koševo ispratio sa tri gola u mreži.

U 151. sarajevskom derbiju, pobjeda je otišla, reći ćemo sasvim zasluženo, na stranu Željezničara, koji je bio bolji protivnik na terenu tokom svih 90 minuta utakmice.

Željezničar je dobro otvorio meč, bio je bolji od Sarajeva, pa su plavi poveli već nakon 12 minuta igre.

Slobodan udarac sa velike udaljenosti izveo je večeras raspoloženi Amer Hiroš, koji je primijetio da se golman gostiju Iliev postavio kao da očekuje centaršut, te je direktno gađao. Postigao je jedan od ljepših golova u dugoj historiji derbija.

U 57. minuti Kyeremeh je pogriješio po treći put u nekoliko minuta, a u nastavku akcije Galić je pogodio za 2:0. Bezidejna igra Bordo tima i udvostručeno vodstvo Plavih.

U 70. minuti Galić je pogodio za 3:0 i potpuno potopio Sarajevo. Nakon toga Rožman vuče očajničke poteze sa izmjenema, ali pomoći njegovoj ekipi više nije bilo.

Željezničar više nego zasluženo odnosi pobjedu u 151. sarajevskom derbiju.