Sve više stvari koje je član Predsjedništva BiH i predsjednik Demokratske fronte Željko Komšić govorio na Face TV biva demantirano.
Jučer se na sjednici Doma naroda FBiH pokazalo da je DF ipak uz SDA, iako je Komšić tvrdio suprotno.
Naime, njegov delegat je potpisao kandidaturu SDA-ovog Refika Lende, iako glas nije bio neophodan.
A, zenički portal 072info sad otkriva da je Komšić govorio neistinu kada je pričao da nije zvanično pozvan u Osmorku.
Na upit Senada Hadžifejzovića zašto nije dio Osmorke, Komšić je tvrdio kako ga, zapravo, niko nije ni zvao da bude dio tog “projekta”.
Međutim, 072info objavio je dopis koji dokazuje kako Komšić zapravo ne govori istinu. Naime, 27. oktobra 2020. godine na ruke Komšića adresiran je dopis SDP-a BiH, odnosno Prijedlog teksta Sporazuma o formiranju parlamentarnih većina na svim nivoima.
“Poštovani predsjedniče gdine Komšić, kako smo razgovarali u ovom postizbornom periodu uradili smo prijedlog teksta Sporazuma o formiranju parlamentarnih većina na svim nivoima. U prilogu ovog akta dostavljam tekst Sporazuma.
Naravno da možeš dostaviti i određene sugestije i primjedbe na tekst kako bi ga dalje usaglašavali. Ako nemaš primjedbi onda Te molim da dostaviš svoju saglasnost kako bi mogli organizirati potpisivanje Sporazuma u najkraćem roku.
Smatram važnim napomenuti da je tekst, pored Tebe, dostavljen i predsjednicima NS, NIP, NES, BHI KF, PDA, SZNG, SBIH”, navodi se u dopisu kojeg potpisuje Nermin Nikšić.
Dakle, Komšiću je itekako na vrijeme nuđeno da bude dio nove političke priče i zvanično je pozvan u Osmorku. Međutim, očigledno je priželjkivao da vlast formira sa SDA kako bi u tom slučaju plijen za podjelu pozicija bio veći
Na kraju, valja podsjetiti kako je DF jedino iznimku napravio u Zeničko-dobojskom kantonu gdje su odlučili formirati vlast bez SDA.
Nemam ja s tim problema što sam dio SDA
Daj, pusti, Senade, mi smo dio SDA
Man'te se nas, ljudi, mi smo dio SDA
Ne vjerujem ja u taj projekat da nismo dio SDA
Neka se dogovore kako hoće ali mi smo dio SDA
Nek’ urade šta hoće ali mi smo dio SDA
Politika je to, Senade zašto ne bi bili dio SDA
Za poloku rakije ovaj Zeljko je prodao Bakiru i naciju, i zenu, i kcerku.
I to nije sav problem…..
KOMSIC ZELJKO JE NAJVECA OPASNOST PO MIR.
ON I NJEGOVI FASISTI BEGIC I OSTALI CE SVE URADITI DA OSTANU NA VLASTI.
Vlast je pogani poriv.
gori šegrt begić od šefa