Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci izborila polufinale Svjetskog prvenstva

Muška reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci plasirala se u polufinale 13. Svjetskog prvenstva u Sarajevu.

Odbojkaši Bosne i Hercegovine danas su u četvrtfinalu u Areni hotela Hills na Ilidži, savladali Kazahstan sa 3:0 (25:12, 26:24, 25:18).

I ovaj susret bh. igrači su riješili maksimalnim rezultatom. No, izabranici selektora Ifeta Mahmutovića nisu imali lak zadatak protiv dobre i borbene ekipe Kazahstana.

Nakon što su prvi set riješili u svoju korist sa 25:12, za svega 18 minuta, odbojkaši BiH su u drugom setu propustili veliku prednost od sedam poena. Dozvolili su protivniku da serijom poena poravnaju rezultat, a zatim izbore i set loptu.

Ipak, smirenom igrom uspjeli su da poenima Alibašića i Jusufovića naprave preokret i osvoje set.

Na početku trećeg seta bh. tim bez većih problema ostvarili su nedostižnu prednost. Meč su naši reprezentativci rutinski priveli kraju.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci će u polufinalu Svjetskog prvenstva, koje se igra sutra od 15.30 sati, igrati protiv bolje ekipe iz meča Njemačka – Egipat.

U drugom polufinalu igrat će selekcije Irana i Brazila. Aktuelni svjetski prvak Iran u četvrtfinalu je pobijedio SAD sa 3:0. Istim rezultatom Brazil je slavio protiv Ukrajine.

Podsjetimo, reprezentacija BiH je prethodno u osmini finala Hrvatsku rezultatom 3:0 u setovima.

Inače, u BiH je proteklih dana stiglo 29 timova iz 20 država koji se takmiče u muškoj i ženskoj konkurenciji. Domaćin ovogodišnjeg takmičenja reprezentacija BiH je višestruki paraolimpijski, svjetski i evropski prvak te samim time i najtrofejnija reprezentacija države.