12. ligaški pogodak

Ronaldo postigao golčinu s 20 metara, ali je onda uslijedilo razočarenje

Cristiano Ronaldo s 38 godina još može briljirati u nižerazrednim takmičenjima i ponekim spektakularnim potezom podsjetiti na najbolje dane, kao što je učinio u subotu u 12. kolu saudijske lige kad je golom i asistencijom odveo Al Nassr do pobjede 2:0 nad Al Khaleejom, kojom se njegov klub učvrstio na drugome mjestu tabele.

Portugalac je u 28. minuti primio loptu na 18 metara od gola, okrenuo se, fintom bacio odbrambenog igrača na travnjak, a onda pogodio s 20 metara za vodstvo Al Nassra. Bio mu je to 12. ligaški gol sezone iz 11 nastupa, a ukupno 15. iz 16 utakmica. U nastavku je bio blizu da postigne još jedan, ali morao se zadovoljiti asistencijom.

Nakon ubacivanja iz slobodnog udarca u 58. minuti Ronaldo je pravovremeno utrčao i prvi došao do lopte, koju je uputio prema golu, a na nju je natrčao Aymeric Laporte i zakucao za 2:0. Nije jasno je li Ronaldo želio pucati ili asistirati, ali reakcija nakon gola daje zaključiti da bi mu bilo draže da je sam zabio, iako lopta ne bi ušla u gol da je Laporte nije dirao.

Umjesto željenog 13. ligaškoga gola sezone, CR7 se tako morao zadovoljiti sedmom asistencijom, ali u obje kategorije predvodi Saudi Pro ligu.