prijateljska utakmica

Rusi, “bratski”, razbili Srbiju do te mjere da će ovaj meč što prije htjeti zaboraviti

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Rusije rezultatom 4:0 (2:0) u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Moskvi.

Ovaj kontroverzni dvoboj odlučen već nakon 20 minuta igre, kada je Gajić u kaznenom prostoru faulirao Gluševiča, dobio crveni karton, a Mirančuk sa penala doveo domaće u vodstvo.

Od tog trenutka gosti su bili prinuđeni da se brane sa igračem manje, što su Rusi iskoristili da u 32. minutu preko Osipenka dupliraju vodstvo i praktično osiguraju pobjedu.

U 53. minutu Mirančuk je sa nekoliko metara pogodio mrežu, nakon što su Rusi prethodno iskoristili loše postavljanje odbrane protivnika, da bi konačan rezultat postavio Sergejev u nadoknadi vremena, posle slične akcije kao kod prethodnog pogotka.

Domaći su potpuno kontrolisali situaciju na terenu, posebno u drugom poluvremenu, počinjali akcije na sredini terena, lako dolazili do šesnaesterca Srbije, ali su uz nekoliko propuštenih šansi, dva puta pogodili okvir Petrovićevog gola, prenosi Danas.hr.

Selektor Srbije Dragan Stojković želio je da na ovom meču isproba novu taktičku varijantu sa četiri igrača u zadnjoj liniji, ali je već posle dvadesetak minuta njegov plan propao zbog isključenja Gajića.