Salah promašio penal i ostao bez plasmana na Svjetsko prvenstvo. Mane dokrajčio klupskog saigrača!

Senegal je u završnoj rundi afričkih kvalifikacija na domaćem terenu svladao Egipat nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (3;1). Nakon prve utakmice i 1:0 Egipta istim je rezultatom slavio Senegal na domaćem terenu u Diamniadiju.

Gol je postignut već u četvrtoj minuti i to autogol Hamdi Fathija. Ostalih 116 minuta mreže su mirovale, a Egipćani se nisu ni malo proslavili ni kod izvođenja jedanaesteraca.

Trojica nisu bila precizna, između i ostalih i Salah, dok je Sadio Mane, njegov saigrač iz engleskog Liverpoola, zabio za konačno slavlje Senegala, prenose "Sportske novosti".

Podsjetimo kako su nedavno ove dvije reprezentacije igrale u finalu afričkog Kupa nacija. I tada su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci te je i tada Senegal bio bolji.

Nogometaši Gane slavili su prolaz na SP na gostujućem terenu u Abuji gdje su odigrali 1:1 protiv Nigerije. Prva utakmica završila je bez golova, ali kako Međunarodna nogometna organizacija nije još poništila pravilo gola u gostima Gana je na osnovu toga ostvarila veliki cilj.