Salahov tjelohranitelj otkrio: Nikad ne znate šta može biti unutra. Možda i nešto što bi ga ubilo…

Nogometaš Liverpoola Mohamed Salah dobija mnogo poklona i pisama sa raznim zahtjevima.

Međutim, egipatski nogometni as (31) ne otvara ništa bez prethodnog pregleda svog sigurnosnog tima.

Popularnost Salaha, posebno u arapskom svijetu, je dobro poznata. To zahtijeva ekstremne mjere sigurnosti.

"Sve mora proći sken. Nikad ne znate šta bi moglo biti unutra. Može biti nešto od čega vam pozli ili vas čak ubije. Nikad se ne zna", otkrio je Karim Abdou, napadačev lični tjelohranitelj.

A kako bi dokazao tu popularnost, zaštitar je ispričao neke priče koje govore o razmjerma Salahove slave.

"On je duh, koji se ne vidi. Jednom smo otišli u džamiju da se pomolimo.

Niko nije znao gdje živi, ​​ali neko nas je pratio kući i proširio informaciju na WhatsAppu.

U pet minuta, 20.000 ljudi je pokazalo gore, prema vratima kuće", rekao je on.

Dodaje da je posebno ludo bilo kada je Liverpool osvojio Ligu prvaka 2019. godine.

"Bilo je to u vrijeme Bajrama i on je trebao ići i moliti se u na ulici, zajedno sa svima ostalima. Ali, upravo su osvojili Ligu prvaka, pa su se svi htjeli slikati.

Svi egipatski mediji bili su tamo. Izgledalo je kao finale Svjetskog prvenstva. Svi ispred Salahove kuće.

On je bio u kući i nije mogao ni izaći", objasnio je tjelohranitelj.

Abdou je govorio i o pomoći koju nogometaš pruža mnogim ljudima.

"Ljudi napišu svoje probleme na papir i daju ga njemu, jer misle da će on sve riješiti. Već je dao milione i milione bolesnima.

Kupio je ambulantna kola svom gradu. Pomogao je ljudima koji nisu imali novca da se vjenčaju, da plate račune, da se operiraju…", rekao je Abdou.