Sedmica iz pakla za Atletico Madrid. Nevjerovatno je šta im se danas dogodilo

Nakon što je remijem protiv Bayer Leverkusena ispao iz Lige prvaka, prošlogodišnji prvak Španije Atletico Madrid na gostovanju kod Cadiza poražen je s 3:2. Prvi gol za domaćina postigao je Kongoanac Theo Bongonda, i to već u prvoj minuti utakmice.

Unatoč dominaciji u kategoriji posjeda i udaraca, ekipa Diega Simeonea nije mogla do izjednačenja. A gol Alexa Fernandeza u 81. minuti donio je podebljanje vodstva Cadiza. Činilo se kako će domaćin do pobjede stići rezultatom 2:0. No, autogol Luisa Hernandeza u 85. minuti i gol Joaa Felixa u 89. donijeli su ekspresno izjednačenje Atleticu.

Felixa je Simeone uveo u igru pola sata prije kraja i činilo se kako će ga taj potez spasiti poraza na ovom gostovanju. Ali sudija Jose Maria Sanchez Martinez odredio je deset minuta sudijske nadoknade, u kojoj je gol vrijedan pobjede dao Ruben Soriano.

Atletico Madrid
Novi kiks Atletica

Tridesetogodišnji napadač mirno je pospremio loptu u mrežu nakon sjajnog centaršuta Ivana Aleja. Slovenski golman Jan Oblak, koji je nakon oporavka od potresa mozga ponovno stao na golu, bio je nemoćan kod oba gola. Unatoč ovoj pobjedi Cadiz je i dalje u zoni ispadanja. Sa druge strane Atletico Madrid je treći sa 23 boda iz 12 odigranih mečeva.