Šefovi Reala ljuti na trenera nakon očajnog izdanja protiv PSG-a. Kakvu to taktiku postavlja Ancelotti?

Pojedine čelnike Real Madrida naljutio je nastup španske ekipe u porazu od francuskog Paris Saint Germaina u utorak (0:1) u prvom meču osmine finala evropske Lige prvaka, prenosi ESPN.

Naročito su na udaru šefova "Kraljeva" bili trener Carlo Ancelotti i bek Dani Carvajal.

Pobjednika je odlučio gol Kyliana Mbappea u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Prethodno njegov saigrač Lionel Messi nije iskoristio penal koji mu je u 62. minuti odbranio golman Reala Thibaut Courtois.

Madriđani su tokom cijele utakmice na Parku prinčeva bili u podređenom položaju i nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola. S druge strane, Mbappe je bio konstantna prijetnja po gol Reala.

Izvori su za ESPN otkrili da su čelnici kluba nezadovoljni učinkom tima, posebno defanzivnim pristupom koji je imao Ancelotti.

U konačnici, Realu nedostaje superzvijezda koja bi prelomila utakmicu, poput Mbappea u PSG-u

Postoji zabrinutost da bi izostanci veznjaka Casemira i lijevog beka Ferlanda Mendyja u revanšu na Bernabeuu 9. marta, nakon što su oba nogometaša pokupili žute kartone u Parizu, mogli biti značajan udarac šansama Reala da preokrene rezultat u revanšu.

Izvori bliski svlačionici rekli su za ESPN da se ekipa nada uspjehu u revanšu i vjeruje da poraz od 0:1 zapravo i toliko loš rezultat s obzirom na to koliko su loše igrali.