trijumf bh. fudbalera

Selektor “Zmajića” posebno emotivan, pobjedu posvetio bolesnom članu porodice: Znam da mu ovo mnogo znači

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-21) zabilježila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2025. u Slovačkoj.

U 4. kolu mladi nogometaši BiH večeras su u Larnaki pobijedili selekciju Kipra sa 2:1.

Domaći tim je poveo u 17. minutu golom Georgiosa Okkasa. U drugom poluvremenu izabranici selektora Igora Jankovića napravili su preokret golovima Envera Kulašina u 58. i Franka Sabljića u 79. minuti.

Naredni susret mladi nogometaši igraju 22. marta 2024. na gostovanju protiv Slovenije.

U kvalifikacionoj grupi H vode Francuska i Slovenija sa po devet bodova, treća je Austrija sa sedam, BiH je četvrta sa tri boda, dok je Kipar posljednji sa jednim bodom.

"Sa psihološkog aspekta veoma teška utakmica za nas. I u prethodnim utakmicama smo igrali kvalitetno, ali nismo bili miljenici sreće.

Večeras su ovi momci pod pritiskom uspjeli da dođu do preokreta i velike pobjede koja nas vraća u igru u ovim kvalifikacijama. Igrači zaslužuju svaki respekt zbog odnosa prema državnom dresu i karaktera koji su pokazali.

Posvećujem ovu pobjedu svim navijačima Bosne i Hercegovine i svom ujaku koji se u ovom trenutku bori sa bolešću. Znam da mu ovo mnogo znači“, rekao je selektor Janković.