Simin Han pjeva i svi luduju, Tuzla City proslavlja novu pobjedu

Tuzla City je i dalje na maksimalnom učinku, a u četvrtom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine slavio je na Policama protiv Leotara (0:2). Ekipa iz Simin Hana tako ima devet bodova iz tri susreta, jer imaju jednu utakmicu manje, s obzirom na to da je meč protiv Borca prolongiran.

Odmah u prvom napadu gosti su došli do prednosti, a Mešinović je sve uradio sam i postigao pogodak u 11. sekundi utakmice, čime je izjednačio rekord najbržeg gola u historiji PLBiH. Pet minuta poslije ekipa iz Simin Hana imala je novu šansu, ali ovaj put Perišić je odbranio udarac Mišića.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu, a onda je uslijedio period kada se uglavnom igralo na sredini terena. Fejzić je zaustavio udarac Todorovića, a to je bio prvi udarac u okvir gola koji su uputili domaći. Na drugoj strani je Perišić spasio svoj gol poslije udarca Mišića.

Poslije greške Krpića u 34. minuti, Leotar je bio u šansi, no siguran je bio Fejzić. Krpić je u 37. minuti pokušao glavom, no poslao je loptu pored gola. U finišu poluvremena Krpić je zakasnio na centaršut Nukića i do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao.

Tuzla City je udvostručio prednost u 54. minuti. Džafić je uposlio Krpića, koji je sa dva metra pospremio loptu u mrežu domaćih. Tri minute poslije Todorović je pokušao, no nije bilo opasnosti po gol ekipe iz Simin Hana. Udarac Milovića u 65. minuti otišao je preko gola.

U drugom poluvremenu bio je dosta manje uzbuđenja nego u prvom, a u 74. minuti u šansi je bio Ristić, ali siguran je na golu bio Fejzić. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a u finišu utakmice Mirzda Mehanović je ušao s klupe i brzo je zaradio dva žuta kartona i morao je u svlačionicu.

Leotar – Tuzla City 0:2

Stadion: Police (Trebinje). Sudija: Miloš Gigović. Žuti kartoni: Milić (Leotar), Musemić, Mehidić, Džafić (Tuzla City).

LEOTAR: Perišić R., Milić, Andrić, Čolić, Đurić, Arsić, Bosančić, Sekulović, Perišić M., Todorović i Aćimović.

TUZLA CITY: Fejzić, Nukić, Čeliković, Šukilović (od 70′ Morris), Mehidić, Džafić (od 85. Mehanović M.), Doffo (od 68′ Karjašević), Gavrić, Mešinović, Mišić (od 77′ Efendić) i Krpić (od 85′ Mehanović E.).