MARKO ARNAUTOVIĆ

Sinoć postao junak Lige prvaka, a u BiH mu još pamte kontroverznu izjavu: “Srbin sam, a Bosnu i Hrvatsku prosto…”

Nogometaši Intera pobijedili su Atletico Madrid rezultatom 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Nerazzurri su odličnu šansu imali u 36. minuti, Lautaro Martinez je glavom šutirao pravo u golmana. Tri minute kasnije ponovo je isti igrač u šansi, ovaj put šutira pored gola. Na poluvremenu je bilo 0:0.

Drugi dio otvoren je šansom Arnautovića, koji je iz dobre situacije u 49. minuti šutirao preko gola.

Atletico je šansu imao u 56. minuti, Lino je šutirao slabo. U 63. minuti ogromnu priliku ponovo ima Arnautović nakon duplog pasa sa Lautarom, no sa pet metara loptu je poslao preko gola.

Igrao se 79. minut kada se Arnautović iskupio za promašaje. Lautaro Martinez je istrčao kontranapad i šutirao, Oblak je odbranio, no na odbijenu loptu naišao je Arnautović i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Austrijski internacionalac stigao je prošlog ljeta kao zamjena za Edina Džeku, a ovo mu je bio tek četvrti gol ove sezone.

Inače, Arnautović je u prošlosti podigao dosta prašine pred utakmicu Lige nacija protiv Bosne i Hercegovine.

“Šta očekujem? Očekujem da mi zvižde, ali morat ću se izolovati od dešavanja na tribinama i koncentrisati samo na teren. Srbin sam, ali ne mrzim ni Bosnu, ni Hrvatsku niti bilo koju drugu slavensku zemlju. Razumijem da ljudi na Balkanu i dalje misle da smo u ratu, ali za mene rat više ne postoji. Svima želim sve najbolje i ne želim govoriti o dešavanjima u prošlosti”, rekao je Arnautović tom prilikom.

Njegov otac je inače porijeklom iz Bosne i Hercegovine, međutim ovom napadaču su neke druge zemlje u srcu, tačnije Austrija za čiju selekciju nastupa te Srbija prema kojoj ne krije simpatije.