Široki Brijeg u posljednjim minutama pobijedio u malom hercegovačkom derbiju

Široki Brijeg je večeras na Mokrom Docu pobijedio domaće Posušje 2:1 u 2. kolu Premijer lige BiH.

Do pobjede Široki Brijeg je stigao golom iz penala u finišu, a prethodno je vodio iz praktično jedinog opasnog napada u prvom poluvremenu.

Posušje je priliku stvorilo već u prvom napadu, u 35. sekundi susreta. Sjajno po desnoj strani probija Maglica, vara svog čuvara i odigrava povratnu za Brkovića, ali njegov šut s deset metara brani Tomić! U 3. minuti prijeti i Boban, ali Tomić je opet siguran.

Posušje je nastavilo dominirati, dok Široki nije uspijevao uopće doći do lopte, a u 9. minuti Dominik Begić šutira preko gola.

Igra se pred gol Posušja preselila tek nakon desetak minuta, ali Kolić nije imao previše posla.

U 24. minuti Ćavar sjajno centrira za Kpana, ali on za malo kasni na tu loptu i ne uspijeva je poslati u mrežu.

Široki Brijeg do vodstva stiže u 32. minuti. Danijel Lukić je fenomenalno nanizao nekoliko čuvara, šutirao s dvadesetak metara i matirao Kolića za 1:0!

Tri minute poslije Lučić ubacuje s lijeve strane, a D. Begić šutira pored gola. Potom Kamenar u dobroj poziciji promašuje cijeli fudbal, piše SC Sport.

U finišu prvog dijela Kuprešak lijepo centrira za Mamića, on šutira sa šest metara, ali izblokiran je. Potom na drugoj strani Lučić lijepo ubacuje, a Zvonimir Begić glavom šutira preko gola.

U 48. minuti je sjajno po lopti s 20 metara raspalio Kamenar, ali ona ide metar od prečke.

Pet minuta poslije Boban prima loptu na petercu, gradio se i onda šutirao iz okreta, ali preko gola.

Dadić u 60. minuti pravi jedan izuzetno grub prekršaj, a potom i burno reaguje prema sucu Bandiću, koji mu je pokazao samo žuti karton. Sigurno je zaslužio onaj crvene boje…

Dominik Begić u 64. minuti pada u kaznenom prostoru Širokog, ali Bandić mu pokazuje žuti karton zbog simuliranja.

Do poravnanja Posušje dolazi u 71. minuti. Mandić je divno centrirao s desne strane na prvu stativu, a Dominik Begić glavom lijepo pogađa za 1:1. Više nego zasluženo.

Dominiralo je Posušje i u finišu meča, šest minuta prije kraja je Boban glavom šutirao preko gola nakon ubačaja Maglice, a potom šok za domaće.

Krištu lopta pogađa u ruku u šesnaestercu Posušja i Bandić pokazuje na bijelu tačku. Penal za Široki Brijeg je izveo debitant Stephen Chinedu i rutinski je pogodio za 1:2.

Ispostavilo se da je Chinedu donio pobjedu svom timu, a Posušje je meč završilo s desetoricom jer je u nadoknadi drugi žuti karton dobio Zvonimir Begić.