superliga srbije

Spektakl u Kragujevcu: Feđa Dudić izveo čudo

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca su savladali Čukarički sa 4:3 (2:3), u okviru prvog kola play-offa Superlige Srbije.

Radnički je prestigao Vojvodinu i nalazi se na četvrtom mjestu šampionata sa 53 boda, dok je Čukarički na šestoj poziciji sa 48 poena.

Ekipa koju sa klupe predvodi Feđa Dudić je odlilčnom igrom u drugom poluvremenu uspjela da dođe do preokreta i veoma bitne pobjede.

Dobro je počeo duel sa Kragujevčane, koji su u šestoj minuti došli do vođstva. Pogodak je postigao Matija Gluščević na asistenciju Kilijana Bevisa.

Ipak, samo sedam minut kasnije Luka Adžić je poravnao rezultat poslije dodavanja Nikole Stankovića – 1:1.

Nije dugo trebalo Čukaričkom da dođe do preokreta, pošto je Vinisijus Melo u 15. minutu savladao Stojana Lekovića za 2:1. Asistenciju je upisao Đorđe Ivanović.

Nije se Radnički predavao, već je došao do izjednačenja u 29. minuti, strijelac je bio Dilan Ortiz – 2:2.

Do kraja prvog poluvremena, ekipa sa Banovog Brda je uspjela još jednom da dođe do prednosti. U 41. minutu je pogodio Vinisijus Melo. Bio je to njegov drugi pogodak.

Mnogo bolje u drugom poluvremenu je zaigrala domaća ekipa.

Prvo je u 56. minutu Vasilije Đurić pogodio za 3:3, a onda je preokret i tačku na meč stavio Pavle Ivelja u 82. minuti.

Radnički u sljedećem kolu gostuje Napretku, dok Čukarički dočekuje Mladost.