Golijada na derbiju za prvaka Engleske: City je na poluvrijeme otišao s vodstvom, na početku drugog stigao je šok

U Engleskoj je počeo derbi za prvo mjesto. Mancester Citiy i Liverpool igraju utakmicu koja će odlučiti prvaka, a meč je počeo spektakularno.

U petoj minuti Kevin De Bruyne dao je gol za City kojim je svoj klub doveo u vodstvo. Šutirao je s 20-ak metara, a lopta je od Matipa u bloku promijenila smjer i od vratnice odsjela u mreži.

Osam minuta poslije stigao je brzi odgovor Liverpoola. Strijelac je Diogo Jota. Robertson je ubacio s lijeve strane i na drugoj stativi pronašao Alexander-Arnolda, koji je iz prve vratio loptu poslao loptu pred gola prema Joti, a Portugalac je zabio za poravnanje rezultata. Ederson je dirao loptu, no nije uspio odbraniti.

Već u 37. minuti novi gol za City. Strijelac je Gabriel Jesus. Za dlaku je izbjegao opsajd, natrčao na sjajno dodavanje Cancela i pogodio za novo vodstvo Guardioline momčadi.

City je na poluvrijeme otišao s vodstvom. Međutim, odmah na početku drugog poluvremana Liverpool je šokirao ekipu Guardiole. Mane je zabio za 2:2.

Fantastičnim ga je dodavanjem Salah izbacio oči u oči s vratarom i Mane je rutinski poentirao za novo poravnanje.