Sumrak favorita u Ligi nacija: Francuska, Italija i Engleska u 12 utakmica imaju jednu pobjedu!

Svjetski prvak Francuska te finalisti s posljednjeg Evropskog prvenstva, nogometaši Italije i Engleske, imaju zajedno samo jednu pobjedu nakon četiri odigrana kola nove sezone Lige nacija.

Te tri ugledne reprezentacije najveće su razočarenje dosadašnjeg dijela elitne Lige nacija, a tu jedinu pobjedu ostvarila je Italija na domaćem terenu protiv Mađarske od 2:1, a upravo su mađarski nogometaši dosadašnja senzacija jer vode u grupi, gdje im društvo čine Njemačka, Italija i Engleska.

Ukupno, aktuelni svjetski prvaci i finalisti sa posljednjeg Eura imaju pobjedu, šest remija i pet poraza. Jasno da su te reprezentacije silno kombinirale i isprobavale razne taktike unutar igračkog kadra tokom juna, no činile su to i ostale reprezentacije, prenosi HRT.

Porazno je nadalje što su u elitnoj ligi samo Francuska, Engleska te još jedino Vels bez pobjede nakon četiri kola.

Također, Engleska je u 360 minuta postigla samo jedan pogodak i to Harry Kane iz sumnjivog jedanaesterca protiv Njemačke, što Engleze čini uvjerljivo najslabijom napadačkom reprezentacijom elitne Lige nacija.

Loše su te tri selekcije obavljale posao do posljednjeg kola, a tada je sve još dobilo ružniju notu po njih. Francuska je prvi put u historiji izgubila utakmicu od Hrvatske, a jedne od najgorih poraza u povijesti pretrpjeli su Engleska (kući 0:4 protiv Mađarske) i Italije (2:5 kod Njemačke), s tim da su Italijani do 78. minute gubili sa 0:5.