Svjetsko prvenstvo u sjedećoj odbojci: BiH porazila Japan i upisala treću pobjedu

BiH porazila Japan sjedeća odbojka utakmica u dvorani lavi i crni dresovi trener stoji pored u plavoj majici i crnoj trenirci plava podloga oko terena koji je smeđe boje publika u daljini na tribinama

Reprezentacija BiH porazila Japan i zabilježila treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci 2022, čiji je domaćin Sarajevo. Izabranici Ifeta Mahmutovića u trećem kolu slavili su protiv Japana rezultatom 3:0 (25:8, 25:14, 25:15).

Reprezentativci Bosne i Hercegovine već u prvom setu potvrđuju ulogu apsolutnog favorita u ovom susretu, te prvi set osvajaju rezultatom 25:8.

Bez većih problema Bosna i Hercegovina dobila je i drugi set, rezultatom 25:14. U završnom, trećem setu, Bosna i Hercegovina je u potpunosti kontrolisala igru te završila rezultatom 25:15. BiH je tako porazila slabašni Japan ukupnim rezultatom 3:0.

Reprezentativce BiH sutra očekuje četvrti susret na prvenstvu protiv Hrvatske.

SInoć su pobijedili reprezentaciju SAD rezultatom 3:1 (25:17, 25:13, 24:26, 25:21).

U Bosnu i Hercegovinu stiglo je 29 timova iz 20 država koji će se narenih dana takmičiti u muškoj i ženskoj konkurenciji. Domaćin ovogodišnjeg takmičenja reprezentacija BiH je višestruki paraolimpijski, svjetski i evropski prvak te samim time i najtrofejnija reprezentacija te države.

Bosanskohercegovačka muška reprezentacija je do sada osvojila tri Svjetska prvenstva u sjedećoj odbojci. Ovo je prvi put da je naša država domaćin ove manifestacije. U našu državu došlo je 16 najboljih muških i 16 najboljih ženskih reprezentacija svijeta.

Inače, ovo Svjetsko prvenstvo trebalo se održati u Kini u maju ove godine. Zbog ponovne epidemije koronavirusa u toj zemlji prvo je odgođeno, a zatim novom odlukom dodijeljeno Bosni i Hercegovini.